Dini Soru / Sorular / Livata günahı affedilir mi

Livata günahı affedilir mi

Sponsorlu Bağlantılar

Livata günahı affedilir mi

Soru

Hocam ben daha yeni ergenliğe girdiğim sıralarda livata yaptım ben bunun hükmünü her şeyini biliyordum bu işi yaparken cehennem ve lut kavmini yaptığı işin azabını hissettim ama ben buna devam ettim şehevi arzularıma yenik düştüm. Sonra çok defa tövbe ettim şimdi Allah affetmez diye korkuyorum tövbe ederken ben öbür kü tarafta Allah’ın yüzüne peygamberin yüzüne nasıl bakarım diye düşünüyorum. Hocam Allah beni affeder mi? Bunu öbür kü tarafta diğer kullarına gösterir mi?

Cevap

Sevgili kardeşim livata edene Allah rahmet etmez diye hadis vardır. Fakat bu durum livata edip de, inadına tövbe etmeyenler ve öyle ölenler için geçerlidir, yoksa tövbe kapısı ölene kadar herkese açıktır. Sen tövbeni et, bu melun yola bir daha asla girme. Zaten konuya da vakıfsın. Allah affettiği ve dilediği günahları başkalarına ahirette göstermeyecek. Allah’a emanet ol kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sevgilime çıplak fotoğraf atmak günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: livata affedilir mi

İlgini Çekebilir

Sevgilime çıplak fotoğraf atmak günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Sevgilime çıplak fotoğraf atmak günahı nedir Soru ramazan ayında sevgilime sütyenli resim attım …

Evden qacmaq isteyirem

Sponsorlu Bağlantılar Evden qacmaq isteyirem Soru Evliyem.1 qizim var. xosbext deyilem. Qaynanam, qaynatam, eltimlr problemlerimiz …

12 Yorumlar

 1. Livata tövbe etmek

  Hocam şimdi livata yapan insanın mezarı nereye gömülürse oradan alınıp lut kavmi mezarlığına yerleştircek deniliyor bu tövbe etmeden inadına yapanlar içinmidir ? Tövbe etseler dahi pişman olsalar bilemi lut kavmi mezarlığınamı götürülür ?

  • Livata yapan kimse tövbe eder ve bir daha bu günah dönmezse Allah onu affeder. Lut aleyhisselamın kavminin mezarlığına gömülecek diye bir şey yoktur.

   Ama asıl kötü olan bu fiili işleyerek ölen ve sonunda bu kavimle beraber hesap gününde hesaba çekilen kimsenin durumudur.

 2. Hocam hayırlı günler lut kavmini duymadan bilmeden bi arkadaşım yüzünden zorlana travestiyle birlikte oldum ve travesti denen şahıs beni yine zorlana ilişkiye aoktu nefsime sngel olamayıp livata denen fiili yaptım ama nasıl pişmanım h iç bir gün rahat uyuyamıyorum gülemiyorum sokağa çıkamıyorum her namazlarda göz yaşı döküyorum benim sorum hocam bu olayda 2 kişidende hakkım varmı onlar benden helalik isteyecek mi ve lut livataya tövbe eden insanın mezarı ölü denize gidermi günahı affedilir mi ?

  • Bu günahından tövbe et. Sana bu günahı işlemen için vesile olan kişiler günah işlemişlerdir. Sende rızan ile işledikçe haram işlemişsindir. Herkes işlediğinin karşılığını mutlaka alacaktır.

 3. Bazı insanlar müslümanlar ama eşcinseller erkeklerle ve kızlarla beraberler hatta bunlara biseksüelde deniyor hem kendi cinsine hemde karşı cinse ilgi duyan nihat hatioglunun bir sohbetinde şunu duymuştum eşcinsel homoseksüel olanlar lut kavmi ile beraberdirler anlayamadıgım bu kişi müslüman ise ve inancı var ise ama lezbiyenlik ve gaylık varsa ebedi cehennemlik midir?Çünkü lut kavmi ebedi cehennemlik ama bu insanlarda inançlı oldukları halde bunu yapıyorlar bunlarda kafir mi oluyorlar şimdi

  • Nihat Hatipoğlu bunu ne şekilde söylemiştir bilmiyorum..

   Ancak bir haramı helal kabul etmek ebedi cehennemlik olmak demektir. Her ne kadar zina edenler helal görmedikleri sürece küfre düşmeseler de bu isyanlara batanlar daima küfre düşmeye açık hale gelirler.

 4. Livata fiilini işleyen insan eğer kalpten Müslümansa cezasını çektikten sonra cennete girer yani öylemi hocam ? Bide benim bildiğim lut kavmimin helak olması sadece livata değilmiş putperst’lik ve şirk günahlarınıda yapıyorlarmış doğrumuehdr ?

  • Bu dediğin fetva olarak öyledir denilebilir. Ama bu azabı küçümsemek anlamında olmamalıdır. Bir büyük haramı seve seve işlemek demek sürekli Allah’a isyan etmek demek olur Allah korusun. Bunun gibi şeytanın tuzaklarına düşmemek için mutlaka bu haramlardan bir çıkış yolunu aramak ve tövbe ile duaya sarılmak gerekir.

   Lut aleyhisselamın kavminin işlediği bu günah ile birlikte başka günahları da vardı. Öne çıkan ve kendisi ile tanındıkları günah ise erkeklerin erkeklere yanaşması idi.

 5. Hocam selamunaleykum, ben ruyamda en iyi arkadaslarimdan biri ile livata yapmak uzere iken bu is ten vazgectim, vazgecmemin sebebi ise ereksiyon haline ulasmamam ve ruyadayken bir anda kendime gelerek napiyorum ben diyerek geri cekilmem, livata hakkinda internette tabitlere baktim ve hepsi kotuye isaret ediyor. En kotusu ise imanindan olmak ama ben tam anlami ile ruyamin tabirini bulamadim. Imainimi kaybetmekten ALLAH’a siginirim. Livata etmeye calistigim arkadasimda 5 vakit namazinda niyazinda birisi, boyle seylerden uzaktir. Ve bende boyle seylerden uzagim. Internette ruyada livata gormeyi arastirdim ve icimi okuduklarimdan dolayi tarifsiz bir sıkıntı kapladı, Bana bu konuda ALLAH rızası için yardımcı olun. Rüyamın tam tabiri nedir.

 6. Aleykum selam. Her görülen rüyanın yorumu olması gerekmez. Hem adı üstünde bu sadece bir rüyadır ve her rüyanın hayrını dilemek gerekir. Bu rüyanın en olumsuz işareti kişinin hak olan yoldan sapmasıdır. Diğer ve en makbul olan yoruma göre ise, insanların tepkisine neden olacak bazı şeyler yapmasına alamet eder. Bu rüyanın yorumundan bir ders alınabilir ve tedbirli olunabilir.

  • Selamun aleyküm bende yaptım bu işi ve çok tövbe ettim ama tövbemi bozdum sonra tekrar tövbe ettim ve tövbe namazı kıldım, yasin okudum her cuma günü de okuyorum, ve bu düşünce aklımdan gitmeye başladı şükürler olsun ama bir anda hatırladım tekrar tövbemi bozduğum için affedilmedim mi acaba ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.