Dini Soru / Sorular / Kapandıktan sonra açılmak

Kapandıktan sonra açılmak

Sponsorlu Bağlantılar

Kapandıktan sonra açılmak

Soru

Ben yaklaşık 5 senedir kapalıyım.2 defa açılma isteği geldi başıma.şeytanın bir vesvesesi olduğunu bildiğim halde içimdeki bu hastalıktan bir türlü kurtulamıyordum ama SÖZLER KÖŞKÜNÜ hiç izlediniz mi kardeşlerim? böyle bir vesveseyle başa çıkmanın reçetesi gibi inanın.böyle durumlarda insanın dini açıdan daha doyurucu GERÇEKÇİ şeyler duymaya ihtiyacı olabiliyor ALLAH onlardan bin kere razı olsun.bir gurup üniversite öğrencisi ama kendilerini nasılda ALLAHA adamışlar hayran kalmamak elde değil doğrusu.insanı onları izledikten sonra böyle düşündüğü için bir utanç kaplıyor….

Cevap

Allah sizlerden razı olsun ve sizi tesettürünüzde muvaffak eylesin. Bu din uğrunda sırf Allah rızası için gayret edip çalışan gençlerimizin sayısını rabbim arttırsın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Vesvese nedir nasıl anlaşılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: açılmak istiyorum

İlgini Çekebilir

Sevgilime çıplak fotoğraf atmak günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Sevgilime çıplak fotoğraf atmak günahı nedir Soru ramazan ayında sevgilime sütyenli resim attım …

Evden qacmaq isteyirem

Sponsorlu Bağlantılar Evden qacmaq isteyirem Soru Evliyem.1 qizim var. xosbext deyilem. Qaynanam, qaynatam, eltimlr problemlerimiz …

2 Yorumlar

  1. Allahın selamı üzerinize olsun. Ben tesettüre gireli 1 sene oldu ve lise bir deyim Anneme küçüklükten söz verdim diye kapandım lisede isteyerek kapanmadım şimdi bir bez parçası olarak görüyorum namazlarımda bile şüphe ediyorum annem için mi kılıyorum acaba diye ama namazımdan memnunum başörtümden deyil bir bez parçası olarak bakıyorum anneme dedim ama asla derini yüzerim dedi bağırdı ablamda öyle kitaplar okudum ferace giymeyi denedim olmadı Allahımı seviyorum ama başörtüm deyil zorla venim görwvim Allah kapan demiş ama olmuyor gelmiyor içimden tiksiniyorum annemgilde ayrı her şey zorla lütfen yardım edin.

  2. Aleykum selam. Örtünmek Allah’ın bir emridir. İbadetleri yapmak elbette nefse zor gelebilir. Zorlayarak bir şeyi yaptırmak bazı yerlerde yanlış olabilir. Her ne kadar hatalı gördüğün bazı şeyler olsa da esasen ailen iyiliğini istemektedirler. Allah’a iman eden ve hesap gününde sana bunun hesabının sorulacağına iman eden bir mümin olarak Allah’a bol bol dua ederek sana kolaylaştırmasını dilemelisin. Bir kadın için en önemli ve nefsine en ağır gelebilecek olan ibadet örtünmesidir. Ama her zor amelin karşılığı da büyük olur. Cennete girip mükafatını aldığında insan dünyadaki tüm hayatı sıkıntı içinde bile geçmişse hepsini unutur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.